Motosiklet Montu - Motor Ceketi Modelleri

Motosiklet montu kaza sırasında oluşabilecek yaralanma ve zedelenmeleri  minimum seviyeye düşürür. Motosiklet montları özellikle eklem yerleri olan omuz, dirsek ,sırt bölümünü korur. En küçükten en büyüğe bütün motosiklet kullanıcılarının güvenlikleri için her mevsim motorcu montu giymesi şarttır.

Sıralama seçin
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Tekstil Motosiklet Montları genellikle Cordura gibi sürtünmeye karşı maksimum dayanıklı özel teknik kumaşlardan üretilir. Herhangi bir kazadan korumasının dışında yağmurdan, soğuktan ve rüzgardan da korur. Motosiklet montları; Goratex, Drystar,  D-Dry, Sheltex, High-tex gibi teknik kumaşlar sayesinde nefes alabilir su geçirmez özelliklerine sahiptir. Tekstil motosiklet montları yazlık(fileli),kışlık (dört mevsim)olarak gruplara ayrılır. Yazlık montlar fileli olduğu için terletmez ve kullanım esnasında ferahlık sağlar. Kışlık montlar su geçirmez ve çıkarılabilir astarları sayesin de değişen hava koşullarına uygun tasarlanmıştır. Açılır kapanır hava kanalları sayesinde ise bahar aylarında da kullanıma müsaittir dört mevsim deniyor olması bu özelliklerinden kaynaklıdır. Motosiklet montları arasında koruyu özelliği en yüksek olanı  Deri motosiklet montlarıdır sürtünmeye karşı daha dirençlidir fiyat olarak diğer motosiklet montlarına oranla daha pahalıdır.Motosella.com da bütün montların marka ve modellerini bulabilir ve en uygun fiyatlar ile alışveriş yapabilirsiniz.

Kışlık motosiklet montları ; kışlık motor montu çoğunlukla tekstil, Goratex, Drystar, D-dry, Sheltex gibi teknik malzemelerden üretilir.Bu sayede su geçirmez ve nefesabilirlik sağlanır soğuk ve rüzgara karşı katlı iç astarlar sayesinde kış aylarında konforlu sürüş keyfi yaşatır. Sürtünmeye karşı dayanıklı Cordura kumaş kullanılır. Yıkanması gerektiğinde korumaları çıkartılıp çamaşır makinesinde elde yıkama modunda sadece matik deterjan ile yıkanabilir,ekstra eklenen yumuşatıcı  vb. maddeler su geçirmez özelliğine zarar verebilir.  Ayrıca deri motor montları da kışın tercih edilen modellerdendir. 

Yazlık file motosiklet montları: Yazlık motor montu fileli olması sebebiyle sıcak yaz  aylarında nefes alabilir ve de terletmezler. Omuz ve kol korumaları  standart ,sırt korumaları isteğe bağlı olarak ayrıca temin edilir, bazı marka ve modellerde sırt koruması da dahildir.

Mevsimlik motosiklet montları: Mevsimlik motorcu montu içlikleri ve su geçirmez astarları sayesinde su geçirmez ve sıcak tutar. Bahar aylarında ve yazın kullanılırlar. Soğuk kış aylarında ise kışlık motor montu kullanılması tavsiye edilir.

Motorsiklet yarış tulumu: Motocu yarış tulumu diğer bir adıyla deri motor tulumu racing motor tutkunlarının vazgeçilmezidir. Yüksek hızlarda ve pistlerde kullanılması şarttır. Deri yarış tulumları kazalara karşı etkiyi minimize eder maksimum koruma sağlar.MotoGP pilotları Rossi (Dainesse), Marquez ( Alpinestars), Lorenzo(Alpinestars)  gibi isimler giydikleri deri yarış tulum markalarıyla özdeşleşmiştir.

Enduro Ceket : Enduro montlar macera tutkunu Enduro kullanıcalarının uzun yolculuklarda değişen hava koşullarına uyum sağlamasıyla ünlü başlıca ekipmanıdır.Uzun yapıları sayesinde kış aylarında gövdenin su ve soğuktan korunmasını sağlar.Dirsek omuz ve sırt korumaları mevcuttur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.